tr

Disco Hair
The site is the hairstyles suitable for disco nights

itenesfrdeptruarbgcazhcsdaeletfafihihuidiwjakoltlvmsnlnoplroskslsvthtrukvi

Enter in Disco Hair


Disco Hair : Dans için hangi saç? Yaz yapar bu büyük olasılıkla bu gece hayatı, sosyalleşme ve eğlence. Disko è belirlenmiş yerdir için karşılaşma ve gece eğlence eğlenceli ile eşanlamlı sadece pi ù genç. Görünüyor ve özellikle başıboş hayal gücüne, hiçbir engellemeler veren saç modelleri denemek için bir yer: zorunlu è cesaret. Herkese uygun saç modelleri saç modelleri bu sezon bereket ver. Bu nedenle, herhangi bir saç modeli de à gider, sen è değiştirmek zorunda büyük ölçüde sadece bazı disko gece, bazı göz alıcı aksesuarları ve kentsel şık stil seçimi a stil a pi ù gece kulübü, sonra Rhinestones, küçük çiçekli (parlak ve koyu renk tonu à seçmek için daha iyi) ve mendiller moda parmak ile saç bantları için yeşil ışık ortamına uygun sergilemek için tercih daha iyi için kesti. O uzun saçlı da toplanan pi ù üst tura, örgü topuz değil aşırı yapılandırılmış etkisi veya semiraccolti birkaç iplikçikleri dışarı-in yer ve ıslak etkisi ile kalıcı bir çözüm vardır. Kızlar için daha ù moda bakmak \"Clubber\" ile olan dinamik ve hacimli oluşturmak kesim kesikler. Ana öneriler için şu anda saç trendleri, asimetrik, yapılandırılmamış, yumuşak WISP\'ler, traş çizilmiş iplik yan veya ULTRA kısa yeniden boyutlandırma gibi Yaşasın. Son moda saç cesaret, teklif çok olumlu kabul è renk, sonra gölgelik depopulated ton à: kül sarışın, kırmızı kiraz, maun, Brown, platin, siyah. Renkler teller kesim, zıt renk tonu à fark edilmeden gitmeyeceğim bir görünüm için vurgulama rengi.

Encyclopaedic hair website

Disco Hair capelli Disco Hair acconciature Disco Hair estetica Disco Hair moda-capelli Disco Hair salute Disco Hair parrucchieri

Disco Hair - Hairdressers hair health care in the salons of beauty and aesthetics, with hair style for fashion photos and sales of hair-hair care products.

Sections of Interest

Disco Hair, hairdressers, hair, health, beauty salons, hair fashion photos, hairstyles, aesthetics, for sale, chat hair, hair loss treatment, hair loss, balayages, meches, shatush, deja-vu, Disco Hair, magazines for hairdressers, novelty hairdressers, Latest news hairdressers, Aesthetics magazine, study, jaws, propensity, queen, you, cabeleireros.
Disco Hair, prince, hair styles, toni & guy, ah alternative, remixes, lh the horquilla, vidaestetica, tocado, hombre, tophairstylist.
Disco Hair, News by beautybazar, news, ihf, hair dreams, lnenail, styling, salon, hair, Hairworld, bqmagazine.
Disco Hair, bqtrends, cosmetics russia, hair! s, modern, intercoiffure, beautybazar, cube, smart cube, 3 cube only fashion, cube hair fashion photos.
Disco Hair, new hair, newspapers hair, fashion trends, the best hairdressers, news show hairdressing, periodic hairdressers, news hair, address lists hairdressers, newspapers hairdressers, newspaper hairstyles.
Disco Hair, hairstyles magazines, magazine hair cuts, hairdressers looking for work, photographs hair, outlets hairdressers, gossip magazine hairdressers, newspaper fashion trends, magazine fashion hair, book books, periodic fashion.
Disco Hair, magazine fashion cuts, hairdressers, aesthetic, beauty, official website, news, hair

Gossip & News

20 Jun 19

Lesley Fuller, Malakey Fajloun, Vicky Leihn, Monica Broadley, Leena Pun, Ainsley Winnell

 

This stunning bridal collection captures the elegance and beauty of a modern day bride with exquisite lace designs. The soft yet striking palette of white, grey and red highlights the excitement and wonder of a bride’s wedding day.

Collection: Romance
Ph: Jason Lau
Make-up: Elisa Fonseca
Styling: Luxe Robes

hair-collections

19 Jun 19

Luc Vincent, Sophie Tessier La Rousse, Stephane Scotto Di Cesare

 

Ph: Alain Comtois
Make-up: Vanessa Ortiz
Stylist: Anne Sophie Gadbois

hair-collections

19 Jun 19

Jonny Engstrom

 

Collection: Redux

hair-collections

18 Jun 19

Laurent Decreton

 

In his Blossom collection the hairstylist fuses street hairstyles with the Paris runway looks. Choppy bobs, Japanese braiding techniques and the cool-girl curly hairstyles. Blossom is a hair story with a fresh modern feel, the hair literally blossoms on each picture. Inspired by what Laurent sees on the streets during his many travels he has effortless translated all influences such as unique colors, textures and movement into this collection. The hair colors of this Blossom collection are as bold as the used haircuts. Fiery red is the the trend color for this spring/summer, combined with a bob cut or a mid-length haircut the color really blossoms. For the guys the grunge street style with medium to long hair has been upgraded with a slick touch.

Collection: Blossom
Ph: Giel Domen
Make-up: Natacha Maillard
Stylist: Lieve Gerrits

hair-collections

18 Jun 19

Adria Regadera, Víctor Gutierrez, Adolfo Vicente and David Fernandez

 

Lives that cross at one point, the crossroads of the hair salon. A point of confluence where people from all backgrounds and styles leave feeling happier than when they first entered.

Collection: Lives
Ph: Javier Avila
Make-up: Rodelas
Art Director: David Rodelas

hair-collectionsEnter in Disco Hair