tr

Disco Hair
The site is the hairstyles suitable for disco nights

itenesfrdeptruarbgcazhcsdaeletfafihihuidiwjakoltlvmsnlnoplroskslsvthtrukvi

Enter in Disco Hair


Disco Hair : Dans için hangi saç? Yaz yapar bu büyük olasılıkla bu gece hayatı, sosyalleşme ve eğlence. Disko è belirlenmiş yerdir için karşılaşma ve gece eğlence eğlenceli ile eşanlamlı sadece pi ù genç. Görünüyor ve özellikle başıboş hayal gücüne, hiçbir engellemeler veren saç modelleri denemek için bir yer: zorunlu è cesaret. Herkese uygun saç modelleri saç modelleri bu sezon bereket ver. Bu nedenle, herhangi bir saç modeli de à gider, sen è değiştirmek zorunda büyük ölçüde sadece bazı disko gece, bazı göz alıcı aksesuarları ve kentsel şık stil seçimi a stil a pi ù gece kulübü, sonra Rhinestones, küçük çiçekli (parlak ve koyu renk tonu à seçmek için daha iyi) ve mendiller moda parmak ile saç bantları için yeşil ışık ortamına uygun sergilemek için tercih daha iyi için kesti. O uzun saçlı da toplanan pi ù üst tura, örgü topuz değil aşırı yapılandırılmış etkisi veya semiraccolti birkaç iplikçikleri dışarı-in yer ve ıslak etkisi ile kalıcı bir çözüm vardır. Kızlar için daha ù moda bakmak \"Clubber\" ile olan dinamik ve hacimli oluşturmak kesim kesikler. Ana öneriler için şu anda saç trendleri, asimetrik, yapılandırılmamış, yumuşak WISP\'ler, traş çizilmiş iplik yan veya ULTRA kısa yeniden boyutlandırma gibi Yaşasın. Son moda saç cesaret, teklif çok olumlu kabul è renk, sonra gölgelik depopulated ton à: kül sarışın, kırmızı kiraz, maun, Brown, platin, siyah. Renkler teller kesim, zıt renk tonu à fark edilmeden gitmeyeceğim bir görünüm için vurgulama rengi.

Encyclopaedic hair website

Disco Hair capelli Disco Hair acconciature Disco Hair estetica Disco Hair moda-capelli Disco Hair salute Disco Hair parrucchieri

Disco Hair - Hairdressers hair health care in the salons of beauty and aesthetics, with hair style for fashion photos and sales of hair-hair care products.

Sections of Interest

Disco Hair, hairdressers, hair, health, beauty salons, hair fashion photos, hairstyles, aesthetics, for sale, chat hair, hair loss treatment, hair loss, balayages, meches, shatush, deja-vu, Disco Hair, magazines for hairdressers, novelty hairdressers, Latest news hairdressers, Aesthetics magazine, study, jaws, propensity, queen, you, cabeleireros.
Disco Hair, prince, hair styles, toni & guy, ah alternative, remixes, lh the horquilla, vidaestetica, tocado, hombre, tophairstylist.
Disco Hair, News by beautybazar, news, ihf, hair dreams, lnenail, styling, salon, hair, Hairworld, bqmagazine.
Disco Hair, bqtrends, cosmetics russia, hair! s, modern, intercoiffure, beautybazar, cube, smart cube, 3 cube only fashion, cube hair fashion photos.
Disco Hair, new hair, newspapers hair, fashion trends, the best hairdressers, news show hairdressing, periodic hairdressers, news hair, address lists hairdressers, newspapers hairdressers, newspaper hairstyles.
Disco Hair, hairstyles magazines, magazine hair cuts, hairdressers looking for work, photographs hair, outlets hairdressers, gossip magazine hairdressers, newspaper fashion trends, magazine fashion hair, book books, periodic fashion.
Disco Hair, magazine fashion cuts, hairdressers, aesthetic, beauty, official website, news, hair

Gossip & News

19 Dec 18
 

Collection: Frame of Mind
Ph: Bo Egestroem
Make-up: Anne Staunsager
Stylist: Mai Svanhvit

hair-collections

19 Dec 18

Rafael Bueno

 

XVIII collection shows four proposals in which different forms and textures are worked on the hair, joining the weaving and braiding techniques. Styles and accessories are ostentatious, showing the luxury as a relevant aspect of the collection. As for the colour, natural tones are combined, working on white, copper and black that highlight certain details of the weaving and braiding techniques used. XVIII is inspired by the union of combining the fusion of styles, both weaving and braiding techniques, the contrast of textures and the movement of hair, a collection featuring a woman in which strength and power are united.

Collection: XVIII
Hair Assistant: Moyses Utrera
Ph: Alberto Zaldivar
Make-up: Lulu Perez
Stylist: Desire Espinosa and Xisxo Morales
Models: Elva and Baira

hair-collections

18 Dec 18

i 20 MIGLIORI PRODOTTI
professionali per capelli

GUIDA ALL ACQUISTO

BEAUTY Bazar

18 Dec 18
 

This collection gives a nod to the style of lighting used in his classic old school black & white images by renowned Sixties photographer David Bailey, but, with a contemporary feel. The hair is an amalgamation traditional skin fade, graphic cuts and soft texturising but enhanced with various styling products for a strong finished look.

Collection: Bailey
Ph: Desmond Murray
Make-up: Jo Sugar

hair-collections

18 Dec 18

Ivan Rodriguez

 

Collection: Weavers of Ideas
Ph: Jell Loya
Make-up: Thessa Peralta

hair-collectionsEnter in Disco Hair